Přeskočit na obsah

Vztah s klienty je jako svatba na celý život

O nás

Blog

Vztah s klienty je jako svatba na celý život

Snažíme se správu majetku našich klientů, který je nám svěřen do péče, vykonávat tak, aby byli spokojeni a s naší pomocí byli skutečně dobrými hospodáři. K tomu ale potřebujeme stabilní a profesionální partnery.

Stavební bytové družstvo (SBD) Praha 8 vzniklo v roce 1963 a hned od počátku to nemělo jednoduché, protože minulý režim na něj nahlížel jako na pozůstatek kapitalismu. Za nově vznikajícím sídlištním bydlením totiž nestál stát ani magistrát, ale družstvo, v němž se sdružovaly fyzické osoby, kterým stačilo k bydlení vložit základní členský vklad a zbytek splácet formou anuity.

„Naše družstvo se o byty i staralo a na tuto činnost jsme plynule navázali i po změně režimu, kdy se družstva měnila na společenství vlastníků jednotek. Pro SVJ je totiž mnohem výhodnější najmout si odborníka, který má k dispozici služby účetního, technického specialisty či právníka, než si to zajišťovat večer po práci vlastními silami,“ popisuje ředitel družstva Miroslav Švarc.

Aktuálně SBD spravuje více než 100 domů, to je téměř 7 500 bytů po celé Praze. Z toho přibližně 80 % se nachází v Praze 8 a jedná se o historické členy, zbývajících 20 % družstvo do své správy přijalo na doporučení stávajících klientů. To je jasným důkazem, že družstvo svou práci dělá dobře a majitelé bytů nemají důvod správce měnit.

„Přiznám se, že aktivně ani klienty mimo Prahu 8 nehledáme, protože jim nemůžeme nabídnout, na co jsme nejvíce pyšní. Znalost lokality a dlouhodobě budované kontakty s městskou částí, státní správou a soukromými subjekty poskytujícími služby v oblasti tepla, vody či třeba odpadu,“ popisuje Miroslav Švarc a dodává, že vztah s klienty považuje vlastně za takovou svatbu na celý život. „Naší filozofií je, že kdo k nám jednou přijde, nebude chtít nikdy odejít,“ dodává s úsměvem. A je jedno, zda jde o klienty v seniorním věku, kteří preferují osobní schůzky a komunikaci v papírové formě, či o klienty o dvě generace mladší, kteří si vše chtějí zařídit online.

Moderní technologie přišly už i do teplárenství

Dlouhodobé velmi dobré vztahy vážou družstvo i se společností Pražská teplárenská, která je hlavním dodavatelem tepla pro vytápění a ohřev vody v přibližně 80 % domů v jeho správě. Tato spolupráce je velmi úspěšná a přináší oběma stranám řadu výhod.
Jednou z nich je přehledný a snadno ovladatelný portál Pražské teplárenské, který umožňuje SBD Praha 8 sledovat online stav a spotřebu tepla v jednotlivých domech. Nabízí také možnost zobrazit a každoročně aktualizovat odběrové diagramy, které slouží k fakturaci dodávek tepla. „Tyto diagramy jsou velmi užitečné pro optimalizaci nastavení topných systémů a pro plánování úspor energie. Mimo tyto výhody diagramy každoročně aktualizujeme, abychom využili úspor vlastníků bytů v daném roce pro snížení nákladů i v roce příštím. Díky tomu zajišťujeme pro naše vlastníky nejvýhodnější cenu tepla,“ uvádí ředitel družstva.
Družstvo rovněž pravidelně spolupracuje s Pražskou teplárenskou při
každoroční údržbě horkovodu, která probíhá během letních odstávek tepla, aby zajistilo bezpečnost a kvalitu dodávky tepla svým klientům. Kromě toho se SBD Praha 8 aktivně podílí na modernizaci výměníkových stanic, které zajišťují přenos tepla z horkovodu do domovních rozvodů. Moderní výměníkové stanice jsou totiž úspornější, spolehlivější a snižují ztráty tepla.


„Za SBD Praha 8 mohu říct, že jsme připraveni spolupráci s Pražskou teplárenskou dále rozvíjet. Oceňujeme jak kvalitu a spolehlivost dodávek tepla, tak profesionální a ochotný přístup zaměstnanců Pražské teplárenské a moderní technologie, které zlepšují komfort a efektivitu vytápění,“ konstatuje Miroslav Švarc.
Výhoda silného a stabilního partnera se jasně projevila i v časech energetické krize, kdy řada družstev musela řešit krach dodavatele a rychlé zajišťování nového smluvního dodavatele za často velmi nevýhodné ceny. „My jsme jako zákazník Pražské teplárenské měli jistotu, že takto velká společnost nepadne a zajistí našim klientům teplo a teplou vodu po celou sezónu za předem známé ceny,“ dodává Švarc.

^ Miroslav Švarc je předsedou představenstva Stavebního bytového družstva Praha 8 a zároveň místopředsedou představenstva Družstevního marketingového sdružení Česká republika.

7 500

Stavební bytové družstvo Praha 8 spravuje skoro 7 500 bytů po celé Praze.

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

Topit lze levněji a účinněji – stačí se zaměřit na zdánlivé maličkosti

Topit lze levněji a účinněji – stačí se zaměřit na zdánlivé maličkosti

Kamnům na uhlí a koks v Praze odzvonilo

Kamnům na uhlí a koks v Praze odzvonilo