Přeskočit na obsah

O skupině Veolia

Skupina Veolia s bezmála 180 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu.

O nás

O společnosti

V České republice Veolia působí již od roku 1996. Energetická divize skupiny je předním českým výrobcem a dodavatelem tepla a elektrické energie v kogeneraci a je prvním nezávislým provozovatelem sítě chladu na českém trhu.


Veolia Energie ČR, včetně svých dceřiných společností, působí v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Středočeském kraji a v Praze. Součástí skupiny je taktéž společnost Pražská teplárenská a.s., která se již 30 let stará o Pražskou teplárenskou soustavu a dodává teplo a teplou vodu pro Prahu a její blízké okolí.


Dlouhodobým cílem skupiny je ekologickým a bezpečným způsobem budovat a provozovat energetickou infrastrukturu a zařízení pro města a obce. Naše hlavní energetické komodity - teplo a teplou vodu - dodáváme do 560 tisíc domácností a společně pak s elektřinou a dalšími komoditami jako jsou chlad, plyn, stlačený vzduch a dusík je v současnosti dodáváme do více než 300 průmyslových podniků a 1800 zařízením v terciálním sektoru. Součástí naší nabídky jsou také nejmodernější inovativní ekologické technologie a chytrá řešení pro bytové domy, průmyslové závody a komerční areály, jejichž cílem je optimalizovat spotřebu energie, využívat více alternativní zdroje a přinášet tak úsporu nákladů.

Naše vize pro budoucnost Prahy

Zakládáme si na šetrném přístupu k životnímu prostředí. Proto je jedním z našich hlavních cílů ekologická a bezpečná dodávka tepla. Zároveň pracujeme na tom být nejspolehlivější dodavatel tepelné energie.

Ekologie

Pravidelně modernizujeme provoz i výrobní postupy, a zavádíme přísná opatření, která vedou ke zlepšování životního prostředí v Praze.

Udržitelnost

Myslíme do budoucnosti a chceme, aby zdroje byly využity na maximum. Využíváme kombinované výroby tepla a elektřiny a tepla vznikajícího z likvidace komunálního odpadu.

Efektivita

Jednou z hlavních výhod společné výroby tepelné a elektrické energie je maximální využitelnost, téměř 95 % dodaného paliva včetně odpadu.

4500 z vás se ročně na soustavu připojí. Dává to smysl.
Kam dále
Blog
Kariéra
Kontakt