Přeskočit na obsah

Zaměstnanci Pražské teplárenské mohou jezdit po Praze elektromobilem

O nás

Blog

Zaměstnanci Pražské teplárenské mohou jezdit…

Každý z nás může přispět k lepšímu ovzduší. Někdo jezdí do práce na kole, jiný volí hromadnou dopravu. Zaměstnanci, kteří potřebují k výkonu své práce automobil, teď mají k dispozici ten na elektrický pohon. Nově jim bude sloužit Citroën ë-C4 oděný do designu teplárenských tepen, kterými proudí energie pod městem a bez kterých se neobejde žádné centrální vytápění.

Na nové dobíjecí stanici Veolia Na Krejcárku na Praze 8 si Martin Brůha, regionální ředitel skupiny Veolia Energie, slavnostně převzal klíčky od nového čistě elektrického Citroënu ë-C4 z rukou Jaromíra Heřmanského, ředitele B2B pro značky Citroën, DS, PEUGEOT a OPEL. „Není nám lhostejné, jaký dopad má naše podnikání na svět kolem nás, a proto velmi podporujeme inovativní technologie, které navíc plní náš cíl snižovaní emisí v Praze. Nový elektromobil je tak doplněním našich aktivit na cestě za čistší Prahou,“ říká Martin Brůha.

„Zaměstnanci Pražské teplárenské na vlastní kůži vyzkouší dokonale plynulou jízdu bez nutnosti řazení, s nulovými otřesy a vibracemi, a s nulovým hlukem a zápachem. To vše podtržené mimořádným komfortem, který nabízejí i klasické spalovací verze, a který je pro Citroën charakteristický,“ doplňuje Brůhu Jaromír Heřmanský. „Navíc dojezd je až 350 km a u veřejné rychlodobíjecí stanice vůz dobijete za 30 minut,“ dodává.

Centrální výroba tepla je ekologickým řešením, které pomáhá snížit emisní zátěž v hlavním městě. Pro výrobu tepla lze využít více zdrojů energie – různá paliva, energii ze spalování nerecyklovatelných odpadů a společnou výrobu elektřiny a tepla. Účinnost paliva je tak v centrálních zdrojích využita efektivněji a navíc jsou zdroje vzájemně zástupné. Pro obyvatele Prahy pak představuje tato dodávka tepla zejména komfort, pohodlí a bezúdržbovost.

red

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

Bude mít Praha do deseti let o 45 % méně emisí?

Bude mít Praha do deseti let o 45 % méně emisí?

Dálkové vytápění je náš klimatický trumf. Patříme do světové špičky.

Dálkové vytápění je náš klimatický trumf. Patříme do světové špičky.