Přeskočit na obsah

Zaměstnanci Pražské teplárenské mohou jezdit po Praze elektromobilem

O nás

Blog

Zaměstnanci Pražské teplárenské mohou jezdit…

Každý z nás může přispět k lepšímu ovzduší. Někdo jezdí do práce na kole, jiný volí hromadnou dopravu. Zaměstnanci, kteří potřebují k výkonu své práce automobil, teď mají k dispozici ten na elektrický pohon. Nově jim bude sloužit Citroën ë-C4 oděný do designu teplárenských tepen, kterými proudí energie pod městem a bez kterých se neobejde žádné centrální vytápění.

Na nové dobíjecí stanici Veolia Na Krejcárku na Praze 8 si Martin Brůha, regionální ředitel skupiny Veolia Energie, slavnostně převzal klíčky od nového čistě elektrického Citroënu ë-C4 z rukou Jaromíra Heřmanského, ředitele B2B pro značky Citroën, DS, PEUGEOT a OPEL. „Není nám lhostejné, jaký dopad má naše podnikání na svět kolem nás, a proto velmi podporujeme inovativní technologie, které navíc plní náš cíl snižovaní emisí v Praze. Nový elektromobil je tak doplněním našich aktivit na cestě za čistší Prahou,“ říká Martin Brůha.

„Zaměstnanci Pražské teplárenské na vlastní kůži vyzkouší dokonale plynulou jízdu bez nutnosti řazení, s nulovými otřesy a vibracemi, a s nulovým hlukem a zápachem. To vše podtržené mimořádným komfortem, který nabízejí i klasické spalovací verze, a který je pro Citroën charakteristický,“ doplňuje Brůhu Jaromír Heřmanský. „Navíc dojezd je až 350 km a u veřejné rychlodobíjecí stanice vůz dobijete za 30 minut,“ dodává.

Centrální výroba tepla je ekologickým řešením, které pomáhá snížit emisní zátěž v hlavním městě. Pro výrobu tepla lze využít více zdrojů energie – různá paliva, energii ze spalování nerecyklovatelných odpadů a společnou výrobu elektřiny a tepla. Účinnost paliva je tak v centrálních zdrojích využita efektivněji a navíc jsou zdroje vzájemně zástupné. Pro obyvatele Prahy pak představuje tato dodávka tepla zejména komfort, pohodlí a bezúdržbovost.

red

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

Češi hodně využívají dálkového vytápění, jak jsou na tom ostatní země?

Češi hodně využívají dálkového vytápění, jak jsou na tom ostatní země?

Jak ušetřit za vodu a její ohřev

Jak ušetřit za vodu a její ohřev