Přeskočit na obsah

Jak vybrat termostatickou hlavici

O nás

Blog

Jak vybrat termostatickou hlavici

Je tu období, kdy naše radiátory začínají hřát a přicházející chladná rána přináší otazník, jak následující zimu ušetřit přírodu i svoji peněženku. Termostatické hlavice radiátoru zná asi každý. Víte ale, že u jejich digitální varianty si můžete nastavit režimy i pro různé dny?

Termostatické hlavice umožňují regulaci různé teploty v jednotlivých místnostech. Lidé, kteří je používají, obvykle ušetří 10 až 20 % výdajů za teplo. Pokud regulujete klima otvíráním okna, možná budete mít v místnosti čerstvý vzduch, ale svým účtům tím nepomůžete. Termostatická hlavice reguluje, kolik vody přichází do radiátoru, a tím snižuje množství spotřebovaného tepla. Můžete si tak nastavit rozdílnou teplotu v každé místnosti, jak chcete. Pouhým otočením si pak v případě potřeby i „přitopíte“.Termostatické hlavice umožňují regulaci různé teploty v jednotlivých místnostech. Lidé, kteří je používají, obvykle ušetří 10 až 20 % výdajů za teplo. Pokud regulujete klima otvíráním okna, možná budete mít v místnosti čerstvý vzduch, ale svým účtům tím nepomůžete. Termostatická hlavice reguluje, kolik vody přichází do radiátoru, a tím snižuje množství spotřebovaného tepla. Můžete si tak nastavit rozdílnou teplotu v každé místnosti, jak chcete. Pouhým otočením si pak v případě potřeby i „přitopíte.“

Při pořizování termostatické hlavice máte na výběr ze dvou základních možností. Hlavice s číselnou stupnicí - je jednoduchá, levná, zvládne ale jen nastavit teplotu, nebo hlavice digitální s časovým spínačem. Ta umí nastavit různou teplotu pro jednotlivé dny a časy, je sice dražší, ale dokáže rozpoznat i otevřené okno a dá se ovládat na dálku i přes chytrý telefon.Podle čeho ale vybrat tu správnou hlavici?

  • Podle ceny - zvolit tu nejlevnější nemusí být ovšem v tomto případě výhrou. Bývají nespolehlivé a reálně se vám může stát, že budou fungovat jen v poloze otevřeno–zavřeno. 
  • Podle uchycení - hlavice se reálně uchycuje na závit. Podívejte se (do manuálů nebo se obraťte na topenáře nebo výrobce radiátoru), jaký je ten váš. Můžete ale také zvolit univerzálnější řešení, tedy hlavici, ke které je přibaleno více redukcí.


Věděli jste, že…? 

Vybavit radiátory regulační technikou vám ukládá zákon? Pod pojmem regulační technika si můžete představit termostatický ventil na topení ve spojení s termostatickou hlavicí. Ta slouží k automatické regulaci průtoku otopné vody. 

red

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

Pražská teplárenská slaví třicítku!

Pražská teplárenská slaví třicítku!

Kamnům na uhlí a koks v Praze odzvonilo

Kamnům na uhlí a koks v Praze odzvonilo